Kategoria: Wieś

  • Idzie luty… koniec zimy

    Poniżej kilka zdjęć z początku lutego 2014r. Trzeba się przyzwyczajać że mikroklimat Jury jest ostrzejszy niż Krakowa czy całej doliny Wisły. [Show slideshow]

  • Chłop śpi, a w polu rośnie.

    Nie mogłem patrzeć na zarośnięte pole, więc poprosiłem o pomoc sąsiada. Po głębokim przeoraniu pola, obrobieniu go agregatem została wysiana gryka.

  • Historia jakich wiele

    Sąsiad i ludzie we wsi mówili to, co mówią ludzie gdy zdarzy się oberwanie chmury, powódź albo przemarsz wojsk

  • Zima na wsi

    Zima 2013, ule zamówione w grudniu dotarły w styczniu. Wielkopolskie, komplety od Pana Tumidajewicza. Jeszcze malowanie i poszukiwanie dostawcy pszczół. [Show thumbnails]

  • Przekazanie gospodarstwa i trup w szafie

    Ten trup powinien pojawić się na samym początku, a później powinna narastać groza. No ale nie znam się na pisaniu dobrych scenariuszy, więc trupa umieszczę tu.

  • Pierwszy kontakt

    Od długiego czasu szukaliśmy jakiegoś domu, z kawałkiem pola, w rozsądnych pieniądzach i do 50km od Krakowa. Prawda że wymagania nie były duże ?

  • 3, 2, 1 – START

    Zaczęła się kolejna zima małorolnego, a ja sobie uświadomiłem że skleroza mnie prześladuje. Postanowiłem więc zrobić coś pomiędzy pamiętnikiem, a stroną promującą miód z mojej pasieki. Zobaczymy co z tego wyniknie. A to Dominika, wspólniczka wieśniaczenia i wspaniała towarzyszka życia.